Relaksacja dla kobiet w ciąży

front kobieta w ciazy_Fotor
Relaksacja dla kobiet w ciąży

Trening jest profesjonalnym narzędziem psychologicznym przeznaczonym dla wszystkich kobiet oczekujących dziecka. Pomaga w utrzymaniu dobrego nastroju i pozytywnego nastawienia zarówno do ciąży jak i samego porodu. Dzięki specjalnie dobranej treści, ułatwia zrelaksowanie organizmu zarówno matki jak i dziecka. Regularnie stosowany daje doskonałe efekty przyczyniając się do utrzymania dobrej kondycji psychofizycznej.
Trening rekomendowany jest przez psychologów i lekarzy ginekologów do codziennego stosowania.

Cel treningu

Celem treningu jest nabycie umiejętności panowania nad swoim ciałem, umysłem, relaksowania się oraz obniżania tonusu mięśniowego i napięcia emocjonalnego towarzyszącego ciąży. Trening ma na celu także przygotowanie Cię do nabycia umiejętności samodzielnego radzenia sobie ze stresem. Po opanowaniu materiału będziesz potrafiła szybko i skutecznie uzyskiwać stan wewnętrznej równowagi i harmonii. Umiejętności nabyte w trakcie ćwiczeń pomogą Ci także w lepszym przygotowaniu się do porodu.

Instrukcja użytkownika płyty

Jak korzystać z płyty?

Każdorazowo na ćwiczenie zarezerwuj 15-30 minut. Najlepiej tyle, ile potrzeba do odsłuchania każdego z nagrań z dodatkiem kilku minut na wyciszenie organizmu i wyjście z fazy treningu. Przyjmij wygodną pozycję ciała. Najwygodniejsza najprawdopodobniej będzie siedząca lub półleżąca. Dostosuj ją według uznania tak, by była możliwie najbardziej komfortowa zarówno dla Ciebie jak i dziecka. Rozluźnij elementy odzieży, zwróć uwagę na to by nic Cię nie uciskało a otoczenie było bezpieczne.

Ustaw odpowiednią dla Ciebie głośność nagrania. Jeśli to możliwe załóż słuchawki. Zamknij oczy
i pozwól by głos lektora prowadził Cię przez kolejne części treningu. Stosuj się do zaleceń najlepiej jak potrafisz. Ważne jest Twoje pozytywne nastawienie i regularność a także pozostawanie z pozytywnymi myślami pomiędzy treningami.

Kolejność treningów

Na płycie znajdują się nagrania ułożone w zalecanej kolejności. Nie zmieniaj jej. Każdorazowo słuchaj tylko jednego nagrania. Pierwsze 3-4 dni odsłuchuj treningu pierwszego, kolejne 3-4 dni drugiego, itd. Dopiero po przerobieniu wszystkich treningów możesz korzystać z nagrań umieszczonych na płycie w dowolnej kolejności. Dwu, -trzy dniowa przerwa w treningach, nie powinna wywierać istotnego wpływu na cały proces. Jeśli jednak przerwa trwa dłużej, warto rozpocząć pracę nad płytą od powtórzenia wcześniejszego treningu.

Kiedy nie sięgać po płytę

Regularny trening przynosi najlepsze rezultaty. Jeśli jednak źle się czujesz, masz wysoką gorączkę, jesteś silnie pobudzona, zrezygnuj z treningu. Przed rozpoczęciem treningów warto skonsultować program z lekarzem prowadzącym.

Masz pytania?

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji
Napisz do nas