Trening autogenny Schultza

TreningAutogennySch (cdr do druku szeroka okl JPEG)_Fotor
Trening autogenny Schultza

To jedna z najlepszych i najbardziej popularnych technik relaksacji. Doskonale integruje i relaksuje psychikę, łagodzi stany napięcia nerwowego, wzmacnia system odpornościowy organizmu. Służy także leczeniu nerwic i poprawie koncentracji. Dzięki opanowaniu całości treningu możesz uzyskać umiejętność odprężenia niemal w każdych warunkach. Trening pomaga w relaksacji oraz leczeniu chorób o podłożu psychosomatycznym.
Trening autogenny Schultza oparty jest na oryginalnym materiale twórcy metody. W odróżnieniu od wielu znajdujących się w internecie, zawiera oryginalne zalecenia oraz informacje o optymalnej częstotliwości, długości i sposobie wykonania.

Instrukcja użytkownika płyty

Każdorazowo na ćwiczenie zarezerwuj kilka minut. Tyle, ile potrzeba do odsłuchania każdego z nagrań z dodatkiem chwili na wyciszenie organizmu i wyjście z fazy treningu. Przyjmij wygodną pozycję ciała. Najwygodniejsza będzie najprawdopodobniej leżąca, choć nie jest ona konieczna. Rozluźnij elementy odzieży, pasek od spodni, kołnierzyk, obuwie… Ustaw odpowiednią dla Ciebie głośność nagrania. Jeśli to możliwe załóż słuchawki. Zamknij oczy i najlepiej jak potrafisz wykonuj zalecenia lektora. Na płycie znajduje się dziewięć nagrań. Powinny być odsłuchiwane optymalnie 2-3 razy dziennie. Jeśli wykonanie jakiegoś ćwiczenia sprawia Ci trudność lub całkowicie nie powiedzie się, nie należy się zniechęcać i systematycznie do niego powracać.
Pierwsze nagrania powinny być odsłuchiwane przez około 8 dni. Dalsze, sprawiające więcej trudności, nawet do kilkunastu (przeciętnie 10-14). W okresie gdy wykonujesz dany trening nie korzystaj z kolejnych. Dopiero po dobrym opanowaniu i utrwaleniu ćwiczenia możesz przejść do następnego.

Kiedy nie sięgać po płytę. Regularny trening przynosi najlepsze rezultaty. Jeśli jednak źle się czujesz, masz wysoką gorączkę, jesteś silnie pobudzony, znajdujesz się pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych, zrezygnuj z treningu. W celu zapewnienia sobie maksymalnego bezpieczeństwa skonsultuj swój trening z lekarzem prowadzącym. Wskazaniem do takich konsultacji może być np. choroba wrzodowa.

Masz pytania?

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji
Napisz do nas